חן_edited.jpg

אודות

נעים מאוד, שמי חן מונטג, מייסד חברת "נשכנתא" ויועץ משכנתאות ב-10 השנים האחרונות.

את שם החברה שלי, "נשכנתא", בחרתי מתוך אמונה שיש לעשות הכול כדי לחסוך ללקוחותיי ברמה המקסימלית ולא לאפשר לבנקים "לנשוך" אותם בסכומי כסף עצומים. אני מאמין שכל אחד ראוי לכך שתהיה דירה משלו בשלב מסוים בחייו, ושרכישת הדירה לא תפגע ולו במעט באיכות החיים שלו, בהתנהלות הכלכלית היומיומית שלו ובניסיון שלו להתפרנס בכבוד.

ניסיון החיים האישי שלי השפיע מאוד על הגישה המקצועית שלי. כשהייתי ילד ההורים שלי הפסידו את הבית שלהם לבנק והרבה שנים חייתי במתח וחרדה כלכלית ועברתי מדירה שכורה אחת לאחרת יחד עם אימא שלי.

מה שעברתי לימד אותי רבות גם בפן הריאלי (חסכון אופטימלי) וגם בפן הרגשי (שמירה על בית שמתנהל נכון כלכלית ולא מצטמצם מידי בגלל משכנתא לא מתואמת), ודווקא ממסלול החיים האישי שלי חקרתי את התחום והפכתי להיות מומחה בו.

אני אוהב את העבודה שלי ואני אוהב לחסוך לכם ולצמצם לבנקים את הרווח אותו הם עושים על חשבון האדם הפשוט.  לפני הכול אני משתדל להיות אנושי ולכן  כשאני לוקח אחריות על תיק של לקוח אני מתייחס לעניין באופן אישי, כאילו המשכנתא שלו היא המשכנתא שלי.


בתחילת דרכי המקצועית עבדתי בשירות לקוחות של אחת החברות הכי גדולות בארץ לייעוץ משכנתאות. תוך חודש קודמתי ליועץ משכנתאות ולמנהל תיקים ותוך שנה נבחרתי למצטיין השנתי של החברה ושוב קודמתי לתפקיד מנהל הפרויקטים של החברה. הצטיינתי בעיקר בגלל היכולת להגדיל ראש ולנהל כמות מאוד גדולה של בקשות בצורה מקצועית ומבלי לפגוע בשירות שאני מעניק. לאחר כשנתיים יצאתי לדרך עצמאית ופתחתי חברה המספקת ייעוץ משכנתאות בשם "נשכנתא".

​מאז ועד היום אני מטפל באלפי בקשות של לקוחות מכל הארץ ומול כל הבנקים (תוך הכרות אישית עם נציגי ומנהלי הבנק), מצד אחד כעצמאי ומצד שני כיועץ בכמה מהחברות הכי גדולות בארץ שמעבירות את לקוחותיהם לטיפולי.  בזכות ניסיוני המקצועי אני מתמחה בכל סוגי התיקים והעסקאות.

לא כולם מודעים לכך, אך ייעוץ והתנהלות נכונים בתהליך קבלת המשכנתא עשויים לחסוך עשרות ועד מאות אלפי שקלים.
בממוצע, אני חוסך ללקוח בין 8-15% מההצעה המקורית של הבנק, כך שבסכומים של משכנתא מדובר ברוב הזמן במעל ל-100,000 ₪ של חיסכון ואף הרבה יותר.

כאמור: בתהליך שלי מול הלקוח אני דואג להבין לעומק מי האדם שעומד מולי, ומה הצרכים שלו ואף לתכנן אפשרויות עתידיות כבר בתוך המשכנתא הנוכחית.לא מעט פעמים אני מוצא את עצמי מספק ללקוח המלצות הפוכות מהמלצות שקיבל מהבנק, ואשר משרתות את הבנק בלבד, ובכך בעצם אני דואג להגן עליו מסיכונים מיותרים, הפסד רב של כספים או סגירת עסקה שנראית טוב לעין לאותו הרגע אך לטווח הרחוק היא אינה יציבה ועשויה לפגוע בו. 

​אני כל הזמן מזכיר לעצמי שיש מולי בן אדם ומשפחה ושיש לקדם את המשכנתא על הצד הטוב ביותר, לעזור, להיות קשוב ולתת טיפים והכוונה וליווי לאורך כל הדרך.