top of page
חן_edited.jpg

קצת עלינו

נעים מאוד, שמי חן מונטג, מייסד חברת "נשכנתא" ויועץ משכנתאות ב-12 השנים האחרונות.

את שם החברה שלי, "נשכנתא", בחרתי מתוך אמונה שיש לעשות הכול כדי לחסוך ללקוחותיי ברמה המקסימלית ולא לאפשר לבנקים "לנשוך" אותם בסכומי כסף עצומים. אני מאמין שכל אחד ראוי לכך שתהיה דירה משלו בשלב מסוים בחייו, ושרכישת הדירה לא תפגע ולו במעט באיכות החיים שלו, בהתנהלות הכלכלית היומיומית שלו ובניסיון שלו להתפרנס בכבוד.

ניסיון חיי עיצב, בנה והשפיע באופן משמעותי על הגישה המקצועית שלי. כשהייתי ילד ההורים שלי הפסידו את הבית שלהם לבנק והרבה שנים חייתי בתחושת מתח וחרדה כלכלית ועברתי מדירה שכורה אחת לאחרת יחד עם אימא שלי.

מה שעברתי כבר מגיל הילדות לימד אותי רבות  גם בפן הריאלי (חסכון אופטימלי) וגם בפן הרגשי (שמירה על בית שמתנהל נכון כלכלית ולא מצטמצם מידי בגלל משכנתא שאינה תואמת את כלכלת הבית), ודווקא ממסלול החיים האישי שלי נוצר בי דחף לחקור את התחום וכך בעצם הפכתי להיות מומחה בו.

אני אוהב את העבודה שלי ואני אוהב לחסוך עבורכם ולצמצם לבנקים את הרווח אותו הם עושים על חשבון האדם הפשוט.  

לפני הכול אני דואג להיות אנושי ולכן כשאני לוקח אחריות על תיק של לקוח אני מתייחס לעניין באופן אישי, כאילו המשכנתא שלו היא המשכנתא שלי.


בתחילת דרכי המקצועית עבדתי בשירות לקוחות של אחת החברות הכי גדולות בארץ לייעוץ משכנתאות. תוך חודש קודמתי לתפקיד של יועץ משכנתאות ולמנהל תיקים ותוך שנה נבחרתי למצטיין השנתי של החברה ושוב קודמתי לתפקיד מנהל הפרויקטים של החברה. הצטיינתי בעיקר בגלל היכולת להגדיל ראש ולנהל כמות מאוד גדולה של בקשות בצורה מקצועית ומבלי לפגוע בשירות שאני מעניק. לאחר כשנתיים יצאתי לדרך עצמאית ופתחתי חברה משלי שכאמור מספקת את ייעוץ המשכנתאות המקצועי והמקיף ביותר.

​מאז ועד היום אני מטפל באלפי בקשות של לקוחות מכל הארץ ומול כל הבנקים (תוך הכרות אישית עם נציגי ומנהלי הבנק), מצד אחד כעצמאי ומצד שני כיועץ בכמה מהחברות הכי גדולות בארץ שמעבירות את לקוחותיהם לטיפולי.  בזכות ניסיוני המקצועי אני מתמחה בכל סוגי התיקים והעסקאות.

לא כולם מודעים לכך, אך ייעוץ והתנהלות נכונים בתהליך קבלת המשכנתא עשויים לחסוך עשרות ועד מאות אלפי שקלים.
בממוצע, אני חוסך ללקוח בין 8-15% מההצעה המקורית של הבנק, כך שבסכומים של משכנתא מדובר רוב הזמן במעל ל-100,000 ₪ של חיסכון ואף הרבה יותר. בתהליך שלי מול הלקוח אני דואג להבין לעומק מי האדם שעומד מולי, ומה הצרכים שלו ואף לתכנן אפשרויות עתידיות כבר בתוך המשכנתא הנוכחית. לא מעט פעמים אני מוצא את עצמי מספק ללקוח המלצות הפוכות מהמלצות שקיבל מהבנק, ואשר משרתות את הבנק בלבד, ובכך בעצם אני דואג להגן עליו מסיכונים מיותרים, הפסד רב של כספים או סגירת עסקה שנראית טוב לעין באותו הרגע אך לטווח הרחוק היא אינה יציבה ועשויה לפגוע בו. 

 

​אני כל הזמן מזכיר לעצמי שיש מולי בן אדם ומשפחה ושיש לקדם את המשכנתא על הצד הטוב ביותר, לעזור, להיות קשוב ולתת טיפים והכוונה וליווי לאורך כל הדרך.

במסגרת תפקידי נתקלתי לא מעט במצוקה כלכלית וקושי לסגור את החודש של סובבים אותי ושל משפחות שאני מלווה ולכן החלטתי לקחת על עצמי ולהתנדב בעמותה ששמה לה למטרה לעזור למשפחות להגיע להתנהלות כלכלית נכונה. לעזור למשפחה לעלות מעל קו העוני זו שליחות עבורי.

 

הפרויקט בו החלטתי לקחת חלק  נקרא "משפחה בפלוס" של עמותת "חסדי לב" מטעמה אני עוסק כמנטור לכלכלת המשפחה. כאמור, המטרה שלנו בעמותה היא לסייע למשפחות להפוך את המינוס לפלוס ולהתנהל נכון כלכלית על ידי יצירת שינוי ממשי בדפוסי ההתנהלות ואורח החיים שלה.

בתחום הכלכלי אנחנו מייצרים מיפוי ושיקוף של המצב הקיים, מיקוד הבעיות ובניית תכנית עבודה לשיקום ההתנהלות. התהליך כולל לימוד עקרונות ניהול תקציב משפחתי, מודעות ושליטה בהכנסות וההוצאות, הקניית כלים יישומיים לשליטה בתזרים הכלכלי של המשפחה, הכוונה ויעוץ בנושאים שונים כגון התנהלות מול מוסדות פיננסיים, חלוקת תפקידים בבית וחינוך כלכלי לילדים.  לבסוף אנו בונים עבור כל משפחה תכנית ייחודית המתאימה לצרכיה הספציפיים ושינוי ממשי בדפוסי התנהלות ואורח החיים, כך שלבסוף הם לא רק יוצאים מהמינוס, הם אף מצליחים לחסוך, להגיע ליעדים ולהגשים חלומות.

כתבות שפורסמו השנה ב-ynet על העשייה שלנו בעמותה 

חן מונטג מנטור לכלכלת המשפחה
חן מונטג יועץ ומנטור לכלכלת הבית
bottom of page